Tarptautinis „Erasmus+“ seminaras „Kalbos politika ir Europos strategijos“

Šiandien kiekvienas švietimo srityje dirbantis profesionalas susiduria bent su keletu skirtingų kalbų. Jei prieš dešimtmetį prioritetas buvo mokėti anglų kalbą, tai šiandien pamažu tampa aišku, kad reikia mokėti bent keletą užsienio kalbų. Kokios kalbos politikos aktualijos šiuo metu vyrauja Europos Sąjungoje? Kaip mums visiems sekasi susidoroti su iššūkiu, kai besimokantieji kalba tokiomis skirtingomis kalbomis? Ar tikrai mūsų ateitis yra neabejotinai susijusi su daugiakalbyste? Į šiuos ir panašius klausimus buvo bandoma atsakyti tarptautiniame „Erasmus+“ seminare „Kalbos politika ir Europos strategijos“(„Language Policy and the European Strategies”), kuris 2022 m. gruodžio 5-6 dienomis vyko Lisabonoje, Portugalijoje. Šis seminaras buvo skirtas visų formaliojo švietimo sektorių – bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, suaugusiųjų švietimo ir aukštojo mokslo ir studijų – institucijų atstovams. Šioje konferencijoje dalyvavo keturios atstovės iš Lietuvos: Simona Briedienė (Lietuvos jūreivystės akademija) Kristina Martinavičiutė (Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras), Giedrė Raudonienė (eTwinning ambasadorė Lietuvoje) ir Rasa Sadlauskienė (Kauno „Saulės” gimnazija).

Lapkričio mėnesį Bitės SMC pateikė paraišką dėl dalyvavimo tarptautiniame „Erasmus+“ seminare „Language Policy and the European Strategies“, kuris vyks 2022 m. gruodžio 5–6 d. Lisabonoje. Šį seminarą organizuoja nacionalinė Portugalijos „Erasmus+“ agentūra – Agência Nacional Erasmus+ Educação e Formação (PROALV). Renginys yra skirtas visų formaliojo švietimo sektorių – bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, suaugusiųjų švietimo ir aukštojo mokslo ir studijų – institucijų atstovams.
Džiaugiamės, kad mokymo centro parengta paraiška buvo įvertinta teigiamai ir Bitės SMC dalyvaus šioje tarptautinėje bendradarbiavimo veikloje. Pagrindinis renginio tikslas – kurti partnerystes tarp institucijų iš pakviestų dalyvauti sektorių, siekiant rengti projektus daugiakalbystės tema.
Dėkojame Švietimo mainų paramos fondui, kuris suteikia visokeriopą informaciją apie dalyvavimą tarptautinėse veiklose.

 

Новая газета - Балтия

С сентябре на базе четырех учебных центров Вильнюса открылись бесплатные курсы литовского языка для украинских беженцев. Похожие курсы уже открывали в марте, вскоре после начала войны. Организаторы говорят, что в этот раз украинцы более мотивированы учить язык, а вместо волонтеров преподают профессионалы.

В сентябре при поддержке самоуправления Вильнюса на базе четырех учебных центров начались бесплатные курсы литовского языка для украинских беженцев. В одном из центров регистрация на курсы еще продолжается.

Украинцам уже предлагали бесплатно учить литовский язык в Вильнюсе. Курсы открыли практически сразу после начала войны — в марте 2022 года. Занятия шли три месяца, летом уроки не проводили.

С началом осени мэрия литовской столицы решила возобновить курсы языка для украинцев. На этот раз обучение проводят четыре центра: Вильнюсский центр обучения взрослых им. Габриэле Петкевичайте-Бите, Вильнюсская средняя школа для взрослых «Жидиниос», «Варпо» и Вильнюсский центр обучения взрослых.

Основная цель курсов — дать украинским беженцам базу литовского языка, которая поможет им адаптироваться, говорит заместитель директора по воспитательной работе в центре им. Габриэле Петкевичайте-Бите Миндаугас Гериба.

В этот раз проект финансирует государство. «В марте подобный проект существовал на волонтерских началах. Денег не было. Преподавать литовский язык шли те, кто хотел хоть как-то помочь украинским беженцам», –вспоминает Гериба.

Daugiau skaitykite spaudoje: Новая газета - Балтия

 

Слава Україні!!!

Rekomendacijos, kaip palaikyti savo emocinę sveikatą šiuo metu

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, baimė dėl savo bei artimųjų saugumo gali sukaustyti kiekvieną. Svarbu suprasti, kad didelis išgąstis, stresas ir nerimas šioje situacijoje yra normalus mūsų organizmo atsakas į kylantį pavojų ir gali padėti suaktyvinti mūsų organizmą. Nepaisant to, toks nuolatinės grėsmės jausmas gali turėti ir neigiamų pasekmių, ypač dabar, kai Lietuvoje karo veiksmai nevyksta. Nerimas ir stresas šiuo itin sunkiu metu gali paveikti mūsų kūno reakcijas: padidinti mūsų kraujo spaudimą, pagreitinti kvėpavimą, sukelti raumenų įtampą, taip pat gali pasidaryti itin sunku sutelkti dėmesį, nukreipti mintis į kitą veiklą. Kūnas pasiruošia gintis, nors realiai gintis dar nėra nuo ko. Ilgai trunkančios tokios mūsų organizmo reakcijos mus išvargins ir gali net sukelti rimtų sveikatos sunkumų, tokių kaip galvos skausmai, širdies ar kvėpavimo sutrikimai, miego sutrikimas. Dėl to šiuo metu yra itin svarbu pasirūpinti ir savo psichologine sveikata bei kylantį nerimą nukreipti tinkama linkme.

Kai atsisveikindama saulė liūdnai šypsosi, o nerimstantis lietus tiesia spindintį paklotą krentantiems medžių lapams, dalinuosi su tavimi sekunde savo vasaros, pasidalink ja ir tu.

Brangūs Bitės SMC bendruomenės nariai!

Jau antrus mokslo metus kviečiame jus trumpam sugrįžti į vasarą ir pasidalinti praleistomis akimirkomis kartu su mumis. Iki spalio 24 d. siųskite savo praėjusios vasaros nuotrauką, kad visa
Bitės SMC bendruomenė galėtų kartu su jumis pasidžiaugti jūsų saulėtomis akimirkomis. Nuotraukos bus dedamos į Bitės SMC Facebook'o puslapį, kur visi galėsime balsuoti už labiausiai patikusias nuotraukas.

Daugiausia patiktukų surinkusios nuotraukos bus apdovanotos prizais.

Konkurso nuostatai

 

 

Bičių vaškas nuo seniausių laikų turėjo didelę vertę dėl savo unikalių ir gydomųjų savybių. Iš šios medžiagos buvo sukurtos žvakės įvairiems tikslams-ritualinėms, dekoratyvinėms, medicininėms. Iki šių dienų natūralios žvakės, vis dar yra labai vertinamos, dėl savo gydomųjų savybių, malonaus medaus aromato.
Natūralaus vaško žvakė dega ilgiau, nei įprasta, išvalo orą, sugeria nemalonius kvapus, neturi toksinių medžiagų, tirpimo metu į orą patenka apie 50 skirtingų medžiagų ir eterio junginių, kurie įkvepiami į plaučius.
O kad namai būtų jaukesni, žvakes pasigaminti patiems kviečia Genutė Litvaitė.

Registracija čia

Nuo neatmenamų laikų šilkas buvo labai vertinamas, brangi  medžiaga. Senovės kinai pirmieji atskleidė šilko paslaptį ir saugojo ją tūkstančius metų.
Šiandien šilkas žinomas ir vertinamas visame pasaulyje. Tapyba ant šilko - tai unikali galimybė atskleisti savo meninius gebėjimus.
Jei niekada netapėte ant šilko, pats laikas išbandyti.