Atbundant žemei, artėjant šv. Velykoms balandžio 11-14 dienomis mokymo centre vyko renginiai, kurių pagrindinė tema ir buvo „Velykos“.

Antradienį bendruomenės nariai mokėsi marginti margučius nuo seno mūsų krašte įprastu būdu – vašku. Technologijų mokytoja Stasė Jurkevičienė supažindino susirinkusius su kiaušinių dažymo vašku tradicijomis, atskleidė šios technologijos paslaptis bei pamokė raštų. Kūrybinio užsiėmimo metu dalyviai sužinojo, kad ženklai ir margučių spalvos turi savitą reikšmę, o namuose laikomi margučiai saugo sodybą nuo Perkūno.

Trečiadienį ir ketvirtadienį ispanų kalbos mokytojas Algimantas Dugnas pristatė bendruomenei kitokias šv. Velykas ir surengė „Kokosų fiestą“. Ši tradicija kilusi iš Venesuelos.

„Lietuvoje Velykoms dažo ir daužo kiaušinius. Venesueloje per Velykas daužo kokosus ir degina Judą Iskarijotą - Jėzaus ir žmonijos išdaviką. Vyrai Velykų išvakarėse lažinasi, kas pirmasis sudaužys, ir daužo kokosus. Vienas laiko kokosą rankose, o kitas daužo, paskui pasikeičia. Kokosai daužomi iki tol, kol vienas iš jų suduš. Sudaužyti kokosai naudojami velykiniam desertui, kurį gamina visos namų šeimininkės. Velykų dieną iš senų rūbų gaminama iškamša - lėlė, kuri simbolizuoja Judą Iskarijotą. Iškamša vežiojama po miestą, o vakarop linksminantis sudegindama“,- pasakoja mokytojas.

Mokytojas Algimantas su kursantais aplankė visus tuo metu besimokančiuosius ir nuotaikingai supažindino su kitos šalies tradicijomis. Jis papasakojo, kad Didžioji savaitė prieš Velykas Ispanijoje ir Lotynų Amerikos šalyse vadinama „Semana Santa“ (ispaniškai „šventoji savaitė“). Paradoksalu, tačiau šiose šalyse prieššventinis laikotarpis neįsivaizduojamas be triukšmingų velykinių procesijų, kurios yra Didžiosios savaitės akcentas (kartais procesijose nešamos skulptūrinės kompozicijos tokios sunkios, kad jas turi nešti šimtai žmonių), tačiau ne vienintelis. Gatvėse vaidinami ir spektakliai, vaizduojantys įvairias Kristaus nukryžiavimo scenas, klojami kilimai iš gėlių žiedlapių, spalvotų miltelių ar pjuvenų. Vietiniai tiki, kad priešvelykinės savaitės metu, kai Kristus yra miręs ir dar neprisikėlęs, atleidžiamos ir visos nuodėmės.

Ketvirtadienį mokymo centre vyko vaško žvakių gamybos dirbtuvės. Menininkė Genutė papasakojo apie bičių vaško naudą ir pamokė susirinkusius, kaip pasigaminti įvairių formų žvakių iš vaškuolės lapų. Susuktas žvakes dalyviai dekoravo natūraliomis džiovintomis gėlėmis ir uogomis.