Suaugusiųjų mokymosi savaitė Bitės SMC prasidėjo viktorina „Žodis-ne žvirblis“. Klausimus viktorinai siuntė visi Kalbų metodinės grupės mokytojai. Anglų kalbos mokytoja Indrė Adomaitienė atrinko įdomiausius ir įkėlė į „Flippity“ programą. Viktoriną vedė vokiečių kalbos mokytojas Arūnas Jasikevičius ir rusų kalbos mokytoja Marija Jatkevič.

Tarpusavyje varžėsi keturios komandos, kurių nariai atsakinėjo į įvairius klausimus apie pasaulio kalbas, istoriją, žodžių kilmę, rašytojus bei kūrinius. „Klausimai labai įdomūs, kai kurie net labai sudėtingi“, – teigė vienas iš mokinių.

Šią dieną besimokantieji suprato, jog kalbėti savo kalba yra svarbu, tačiau būtina mokėti ir bent kelias užsienio kalbas.

Antradienį besimokantieji dalyvavo integruotoje chemijos ir kalbų pamokoje „Apie arbatą išsamiau“.

Chemijos mokytoja Loreta Šimonytė pamokos pradžioje pakvietė dalyvius padegustuoti kelias mums neįprastas arbatų rūšis: mėlynąją, geltonąją egiptietišką bei raudonąją. Mokinius iš karto sudomino saldus geltonosios arbatos skonis ir neįprasta mėlynos arbatos  spalva. Vėliau anglų kalbos mokytoja Indrė Adomaitienė išdalino dalyviams lapelius su klausimais ir paprašė atsakyti į juos.

Per pamoką mokiniai susipažino su arbatos pagrindinėmis savybėmis, chemine sudėtimi, gamybos technologijos procesu, arbatos Lietuvoje ir Europoje atsiradimo istorija. Mokytoja parodė trumpą filmą, kaip vyksta arbatos gamybos technologijos etapai, kokia arbata gaunama kiekviename iš jų.

Buvo aptartas įvairių arbatos rūšių poveikis organizmui. Mokytoja Loreta papasakojo apie arbatos ruošimo klaidas.

Pamokos pabaigoje anglų kalbos mokytoja Indrė papasakojo apie arbatos gėrimo tradicijas Anglijoje, o rusų kalbos mokytoja Marija Jatkevič - apie arbatos atsiradimo istoriją ir tradicijas Rusijoje. Etikos mokytoja Kristina Martinavičiutė pasiūlė paspėlioti, kaip atsirado arbata Lietuvoje ir ką gėrė lietuviai iki arbatos atsiradimo.

Lapkričio 17 dieną, trečiadienį, vyko Vilniaus miesto suaugusiųjų mokymo įstaigų nuotolinis renginys „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“. Dalyvaujančių mokyklų  atstovai siūlė patirti mokymosi džiaugsmą ir sužinoti ar išbandyti ką nors nauja. Pirmoji savo pranešimą pristatė ,,Varpo“ gimnazijos mokytoja Vilma Auglytė. Ji priminė klausytojams, kas yra akrostichas, ir siūlė kūrybiškai jį panaudoti savo gyvenime: sukurti puošnų sveikinimą, o gal užminti mįslę ar net užšifruoti slaptą žinutę. Vilniaus suaugusiųjų mokymo centro atstovė Vilma Kruopienė mokė „prakalbinti“ savąjį „Aš“, Vilniaus „Židinio“ gimnazijos muzikos mokytojas Darius Mockevičius pakvietė į nuotaikingą užsiėmimą „Šimtmečio dainos“. Mūsų mokymo centro informacinių technologijų mokytoja Eglė Stankevičienė kalbėjo apie išmaniuosius grafikus, pristatė pagrindinius informacijos pateikimo vaizdiniu formatu privalumus. Mokytoja pateikė trumpą priešistorę, papasakojo apie infografikos tipus, patarė, kaip sukurti patrauklų infografiką.

Renginys „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“ buvo ne tik puiki proga pasimokyti naujų dalykų, bet ir leido pabūti kartu visiems besimokantiesiems.

Ketvirtadienį, lapkričio 18 dieną, vyko edukacinė ekskursija „Neatrastas Naujamiestis“. Kadangi Bitės SMC yra įsikūręs Vilniaus Naujamiestyje, istorijos mokytoja Gražina Alikonienė ir etikos mokytoja Kristina Martinavičiutė nusprendė pakviesti mokinius į ekskursiją po šį rajoną. Patikėkite, čia tikrai galima daug ką pamatyti ir nustebti!

Deja, lapkričio pabaigoje orai Lietuvoje dažnai prastoki, tad paskutinę minutę buvo nuspręsta, kad ekskursija šį kartą vyks jaukioje mokymo centro skaitykloje, o gyvai visus Naujamiesčio objektus aplankysime pavasarį.

Tiek vilniečiai, tiek miesto svečiai nemažai žino ir dažnai lankosi Vilniaus širdimi vadinamame Senamiestyje. O ką mes žinome apie kitus Vilniaus rajonus? Kada paskutinį kartą buvote ekskursijoje Karoliniškėse? O Naujamiestyje? Taigi, buvo atrinkti net 16 Naujamiesčio objektų, po kuriuos keliavo pamokos dalyviai: Džono Lenono skveras, kultūros baras „Kablys“, Jurgos Ivanauskaitės „Katinas“, M. Marcinkevičiaus ligoninė ir C. Šabadas, chemijos ir geomokslų fakulteto chemijos institutas, Baltarusijos Respublikos ambasada, skulptūra „Obuolys“, Vilniaus lietuvių gimnazija, aukščiausias pastatas arba pirmasis Vilniaus dangoraižis, paminklas Romain‘ui Gary „Berniukas su batu“, Rusų dramos teatras, evangelikų reformatų skveras, Frank Zappa paminklas, P. Cvirkos paminklas, MO muziejus, skulptūra „Kiaušinis“.

Mokiniai galėjo sužinoti, kokią istoriją slepia žymiam prancūzų rašytojui Romain‘ui Gary pastatyta skulptūra „Berniukas su batu“, kodėl visai už kelių gatvelių slepiasi lietuvių rašytojai J. Ivanauskaitei pastatyta skulptūra „Katinas“ ir kuo kitoks „MO“ muziejus. Mokinių buvo klausiama, ar dar kas nors prisimena, kokia muzika prieš 20 metų grojo „Kablyje“? O gal šiandien pirmą kartą išgirdę F. Zappa dainas netgi susižavės jomis? Mokytojos patarė surasti, kur yra pastatytas paminklas puikiam muzikantui Dž. Lenonui, nes kitais metais Kaune, 2022 metų kultūros sostinėje, bus galima pamatyti šio Bitlų pradininko žmoną bei įspūdingą menininkę Y. Ono, kuri ne vieną nustebins savo kūryba. Ir dar daug įdomių faktų, naujai atrastų senų dalykų apie Naujamiestį sužinojo tą dieną susirinkusieji į Bitės SMC edukacinę ekskursiją.

Ne vienas Vilniuje gyvenantis mokinys išėjo supratęs, kiek daug galima naujai atrasti iš pirmo žvilgsnio visai paprastame gyvenamajame rajone.