Tapyba ant šilko

Popietė su JONU MEKU
Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija 2022-uosius paskelbė Jono Meko (1922-2019) metais. Tad Bitės SMC mokiniai bei mokytojai balandžio 25-ąją Bitės SMC susirinko prisiminti šį filmų kūrėją, poetą, publicistą. Skaitėme J. Meko poeziją, kartu prisiminėme įvairius šio išskirtinio žmogaus gyvenimo faktus bei įkvėpti poezijos bandėme piešti savo namų simbolį.
Jonas Mekas dažnai yra vadinamas amerikietiškojo avangardo krikštatėviu, gimė Lietuvoje, Semeniškiuose, gyveno ir dirbo Niujorke, bet visą gyvenimą puikiai kalbėjo lietuviškai, o Lietuva, gimtieji Semeniškiai labai ryškūs J. Meko kūryboje.
Kūrėjo asmenybė stebina savo drąsa, kūrybiškumu, ryškiu avangardizmu, jis yra vienas iš nedaugelio lietuvių, tapusių žinomų visame pasaulyje. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, poetas ir publicistas, J.Mekas yra geriausiai žinomas dėl savo kino eksperimentų: jis pradėjo įvairius avangardinio kino festivalius, šeštajame dešimtmetyje aktyviai įsitraukė į kino kritikos diskursą, publikavo savo tekstus įvairiuose JAV žurnaluose, vėliau sukūrė vieną didžiausių pasaulyje amerikiečių avangardinio filmo archyvų. Kūrėjas 1995-aisiais yra pelnęs Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją, 2003-iaisiais apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi.
Mekas yra išleidęs daugiau nei 25 prozos ir poezijos knygas, kurios išverstos į daugiau nei tuziną kalbų. Kartu su broliu jis Niujorke įsteigė žurnalą „Film Culture“, kuris buvo leidžiamas virš 40 metų ir buvo svarbiausias neholivudinio kino leidinys Amerikoje.
Šiame puslapyje galite rasti J. Meko filmų, įrašų bei kitų jo kūrybos pavyzdžių.
Projektinės veiklos sklaida (CHEST, INTERACTE)
Bitės SMC aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, o pastaraisiais mėnesiais vyko net keli tarptautiniai „Erasmus+”projektų susitikimai įvairiose šalyse, iš kurių mokytojai parsivežė daug naujų idėjų bei įspūdžių. Taigi, nusprendėme, kad norime pasidalinti tuo, ką išmokome bei sužinojome, ir balandžio 26 dieną susitikome virtualiai.
Eglė Stankevičienė ir Indė Adomaitienė pristatė „Erasmus+“ KA2 projektą CHEST Nr. 2019-1-PL01-KA204-065425. Spalio mėnesį vyko susitikimas Portugalijoje, o kovo mėnesį – Turkijoje. Į šiuos susitikimus vyko net šeši kolegos iš Bitės SMC. CHEST projekte labai daug dėmesio skiriama veiklų sklaidai, visos projekte dalyvaujančios šalys rašo daug straipsnių, naujienlaiškių. Įvairios įdomios informacijos galima rasti projekto internetiniame dienoraštyje chestproject.eu
Labai rekomenduojame apsilankyti ir paskaityti!
Kristina Martinavičiutė pasakojo apie mokymus Ispanijoje, Segovijos mieste, į kuriuos kovo mėnesį vyko keturi Bitės SMC darbuotojai („Erasmus+“ KA2 projektas INTERACTE, Nr. 2019-1-IS01-KA204-051143). Mokymų Ispanijoje metu Bitės SMC mokytojai išmoko geriau naudotis įvairiomis OFFICE 365 programėlėmis, parsivežė naujų idėjų, kaip šias programėles pritaikyti mokant suaugusiuosius, taip pat buvo analizuojamas SELFIE klausimynas. SELFIE yra nemokama internetinė savirefleksijos priemonė mokykloms, ją sukūrė Europos Komisija, Europos švietimo ekspertai, siekdami padėti mokykloms naudoti skaitmenines technologijas mokymui ir švietimui. O štai saugaus naudojimosi internetu pamokos, vedamos patyrusio ispanų specialisto, sukėlė daug klausimų ir diskusijų. Bet juk tik karštų diskusijų metu gimsta tiesa.
Virtualaus seminaro metu tarptautinę anglų kalbos dieną prisiminti ir smagų žaidimą, naudojantis Kahoot platforma, pažaisti pasiūlė anglų kalbos mokytoja Renata Skrebutėnienė.
Bet juk norisi praktiškai išbandyti ir kitus metodus.
Tad DĖMESIO!
Gegužės 26 dieną Bitės SMC organizuojama metodų mugė, kurios metu bus pristatomi kai kurie nauji ir įdomūs suaugusiųjų mokymo metodai!
„Erasmus+” KA2 projektai INTERACTE (Nr. 2019-1-IS01-KA204-051143)
CHEST (Nr. 2019-1-PL01-KA204-065425) yra remiami „Erasmus+“ programos.
Priešvelykinės savaitės renginiai
Atbundant žemei, artėjant šv. Velykoms balandžio 11-14 dienomis mokymo centre vyko renginiai, kurių pagrindinė tema ir buvo „Velykos“.
Antradienį bendruomenės nariai mokėsi marginti margučius nuo seno mūsų krašte įprastu būdu – vašku. Technologijų mokytoja Stasė Jurkevičienė supažindino susirinkusius su kiaušinių dažymo vašku tradicijomis, atskleidė šios technologijos paslaptis bei pamokė raštų. Kūrybinio užsiėmimo metu dalyviai sužinojo, kad ženklai ir margučių spalvos turi savitą reikšmę, o namuose laikomi margučiai saugo sodybą nuo Perkūno.
Trečiadienį ir ketvirtadienį ispanų kalbos mokytojas Algimantas Dugnas pristatė bendruomenei kitokias šv. Velykas ir surengė „Kokosų fiestą“. Ši tradicija kilusi iš Venesuelos.
Teatro dienos minėjimas
Tarptautinę Teatro dieną Bitės SMC mokiniai ir mokytojai paminėjo aplankydami du skirtingo žanro spektaklius.
Kovo 24 dieną bendruomenės nariai ėjo į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą ir žiūrėjo K. Glušajevo režisuotą spektaklį „Julija“. Spektaklyje savitai šiuolaikiniam žiūrovui pristatoma įvairiapusė ir iki šiol gana siaurai suprasta rašytojos Žemaitės asmenybė. Žemaitės asmenybė spektaklyje atsiskleidžia per mažus fragmentus, per tai, ką kurdama vaidmenį apie ją sužino šių dienų veikėja Dora. Žiūrėdami spektaklį mokiniai sužinojo, kad Žemaitė buvo įsimylėjusi jaunesnį vyrą, keletą metų (1916–1921) keliavo po Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių kolonijas, sakė uždegančias kalbas, su advokatu Andriumi Bulota ir jo žmona Aleksandra rinko aukas nukentėjusiems nuo karo (surinko per 30 tūkst. dolerių). Taip pat, kad jos pamėgta valstietiška skarelė buvo tarsi protesto ženklas, „egzotika“ tarp šilkais pasidabinusių ponių. Spektaklio metu ir mokiniai, ir mokytojai galėjo kitu žvilgsniu pažvelgti į Žemaitę bei iš naujo permąstyti meilės, karjeros, asmeninių santykių, laisvės ir emancipacijos temas.
Puslapis 1 iš 3
- Pradėti
- Ankstesnis
- 1
- 2
- 3
- Tolesnis
- Paskutinis